Jak dodać obiekt na Mapach Google?

Niemal każdy używa Mapy Google w codziennym życiu. Wyszukując miejsca noclegowe, punkty gastronomiczne, lokalne atrakcje, czy po prostu w celu wyznaczenia trasy pod dany adres. Z tego też powodu niezwykle istotne jest, aby Twój obiekt noclegowy wyświetlał się na Mapie z prawidłowymi informacjami, zdjęciami i opiniami.

Poniżej znajdziesz informacje o tym jak umieścić Twoją wizytówkę na Mapach Google. Jeśli jeszcze jej nie posiadasz, pokażemy Ci jak ją założyć i w jaki sposób nią zarządzać:

Mapy Google nie wyświetlają mojego obiektu. Co robić?

Jeśli Twój obiekt nie wyświetla się na Mapach Google, wystarczy go dodać:

  1. Wpisujemy adres obiektu w wyszukiwarce Map Google. W tym przypadku mamy adres Nadmorska 7 w Łebie.
  2. Klikamy „Dodaj brakujące miejsce”:

  3. Wypełniamy pola wymaganymi informacjami, a na samym końcu klikamy „Zgłoś prawo do tej firmy”:

 

Mój obiekt wyświetla się na Mapach Google, ale wizytówka zawiera błędne informacje lub nieaktualne zdjęcia. Jak edytować wizytówkę na Mapach Google? 

a) Nie mam założonego konta Google (Gmail):

Google automatycznie (albo z pomocą użytkowników) dodaje na swoich mapach różne obiekty, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Jeśli Twój obiekt wyświetla się, ale nie masz możliwości zarządzania nim, należy kliknąć w wizytówce na „Zgłoś prawo do tej firmy”. Po kliknięciu w link, w nowym oknie otworzy się strona z formularzem, który należy wypełnić zgodnie z instrukcją. Następnie na wskazany adres mailowy zostanie wysłany kod PIN. W otrzymanym e-mailu zawarte będę wskazówki jak aktywować i aktualizować swoją wizytówkę.

b) Mam już konto Google (Gmail):

Po zalogowaniu się możemy od razu aktualizować dane firmy w serwisie Google Moja Firma.

W tym panelu można dodawać lub usuwać zdjęcia. Po dodaniu fotografii, nie zostanie ona od razu opublikowana, ponieważ najpierw musi zostać zweryfikowana przez stronę Google.

Możemy również zmieniać godziny otwarcia naszego obiektu. Należy w takim przypadku kliknąć w zaznaczoną poniżej (na czerwono) ikonkę i wprowadzić aktualne dane:

Ktoś umieścił nieprawdziwą opinię, która negatywnie wpływa na ocenę mojego obiektu. Co mogę zrobić?

Niestety, Google rzadko kiedy usuwa opinie klientów, nawet jeśli komentująca osoba nigdy nie odwiedziła Twojego obiektu. Ciężko jest zatem zmienić dodane już opinie. Możesz jedynie zgłosić dany komentarz (klikając w „Zgłoś opinię”), jeśli jest on niezgodny z polityką Google. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest odpisywanie na wszystkie wystawione nam opinie.

———

AKCEPT.eu posiada ponad 2500 partnerów w branży turystycznej w całej Polsce. W portfolio firmy znajduje się ponad 100 portali lokalnych i regionalnych, a o skuteczną promocję obiektów noclegowych dba kilkunastoosobowy zespół specjalistów.