Profesjonalnie wykonana sesja zdjęciowa to w dzisiejszych czasach niezbędny element marketingu, szczególnie przy wykorzystywaniu promocji w Internecie. W branży turystycznej fotografia obiektu oraz jego wnętrz jest wizytówką danego miejsca, która rzutuje na pierwsze wrażenie potencjalnych klientów.

Pozycjonowanie stron w Google i SEO

Wyszukiwarkę Google można z całą pewnością nazwać pomostem łączącym prowadzony biznes z milionami potencjalnych klientów. Jest tak, ponieważ aż 93 % użytkowników sieci korzysta właśnie z wyszukiwarki Google. Warto zatem zadbać o to, aby nasza witryna znalazła się jak najwyżej w wynikach organicznych (inaczej wyniki naturalne, które pokazują linki odsyłające do stron, będące odpowiedzią na wpisane w wyszukiwarce frazy). Jaka jest recepta na wywindowanie naszej strony internetowej w wynikach Google oraz czym jest tajemniczy skrót „SEO”? Postaramy się przybliżyć Wam tematykę w poniższym artykule.

Pozycjonowanie, a SEO

Pozycjonowaniem w wyszukiwarce internetowej są wszelkie działania, których celem jest zwiększenie widoczności witryny internetowej w sieci, czyli sprawienie, aby znalazła się ona jak najwyżej w danej wyszukiwarce po wprowadzeniu przez użytkownika określonych fraz. Natomiast SEO jest skrótem od angielskiego wyrażenia „search engine optimization”, które odnosi się do optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek. Trzeba jednak pamiętać, że pozycjonowanie nie jest tym samym co SEO! To drugie jest pojęciem znacznie węższym i zawiera się w ogólnych działaniach pozycjonowania. SEO jest pewnego rodzaju narzędziem, za pomocą którego osiąga się cele pozycjonowania stron.

 

Jak osiągnąć najlepszy efekt?

Zagadką i wielką tajemnica jest dla wielu osób to, w jaki sposób można osiągnąć zadowalające nas efekty. Istnieje mnóstwo reguł, których zastosowanie może okazać się bardzo pomocne. Są to kryteria, nazywane fachowo czynnikami rankingowymi, dzięki nim w prosty i bezpłatny sposób powinieneś sobie poradzić z pozycjonowaniem swojej strony.  Poniżej zaprezentujemy kilka z nich.

Unikalny content

Unikalność prezentowanych treści wydaje się być sprawą oczywistą i tak też jest. Im tekst jest bardziej wartościowy i nawiązuje bezpośrednio do tematyki, tym wyżej będzie wyświetlać się w wynikach organicznych. Poza tym, że teksty nie powinny być powielane, istotnym elementem jest to, żeby content odnosił się do konkretnych potrzeb użytkowników. Wartościowe teksty to takie, które wyczerpują temat i pozwalają odbiorcom poczuć, że informacje w nich zawarte były dla nich pomocne lub interesujące.

SEO: Trafny tytuł i meta opis

W wynikach organicznych użytkownik widzi tytuł i krótki opis tego co zawiera strona, do której kieruje link w tytule. Przeciętny człowiek uzależni decyzję o wejściu na stronę od przeczytanego opisu, a jeszcze większy odsetek ludzi spojrzy jedynie na tytuł. W jaki sposób ich zatem zainteresować. W kilku słowach musimy zawrzeć najważniejsze informacje o tym, co nasz odbiorca znajdzie na stronie. Warto tu zatem wykorzystać tzw. słowa kluczowe. Nie należy ich jednak wypisywać po przecinku, a wkomponować w tekst. Jeśli słowa wpisywane przez użytkownika w wyszukiwarce będą pokrywać się z wyrazami w opisie – zostaną pogrubione, dzięki czemu staną się bardziej widoczne. Z całą pewnością wygląd wyników ma decydujące znaczenie przy ogólnej liczbie kliknięć i wejść na stronę.

Ruch na stronie

Kryterium to jest ściśle powiązane z wyżej wymienionymi, ponieważ częstotliwość zaglądania na stronę oraz czas pozostawania na niej są uzależnione przede wszystkim od jakości treści oraz zainteresowania użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej czasu użytkownik poświęci na pozostanie na stronie oraz im więcej osób wejdzie na stronę (również klikając w linki zewnętrzne) tym wyżej witryna znajdzie się w wynikach wyszukiwarki. Warto zatem umieszczać na swojej stronie wartościowe treści, które mogą zainteresować potencjalną grupę odbiorców.

Istnieje o wiele więcej elementów procesu pozycjonowania i SEO i nie sposób wymienić oraz szczegółowo opisać wszystkich. Jest to proces długotrwały, zatem efekty też nie będą widoczne od razu. Musisz wiedzieć, że prawie 95% użytkowników wyszukiwarki Google klika w jeden z pierwszych trzech linków z pokazanych wyników. Obrazuje to jak ważnym procesem marketingowym jest pozycjonowanie i SEO. Warto czasem działania te przekazać profesjonalistom, którzy zajmują tym na co dzień.

Jeśli masz jakieś pytania – zadzwoń, możemy Ci pomóc!

———

AKCEPT.eu posiada ponad 2500 partnerów w branży turystycznej w całej Polsce. W portfolio firmy znajduje się ponad 100 portali lokalnych i regionalnych, a o skuteczną promocję obiektów noclegowych dba kilkunastoosobowy zespół specjalistów.