Logowanie
+48 530 323 636

Co to jest reklama Google

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Reklama w Google (Google Ads, dawniej Google Adwords) jest systemem reklamowym, który wyświetla reklamy w postaci wyników wyszukiwarki Google. Jego celem jest przekierowanie potencjalnego klienta na Twoją stronę internetową po wpisaniu ogólnej frazy w wyszukiwarce Google.

Wówczas, zainteresowany klient może zarezerwować nocleg w Twoim obiekcie, bezpośrednio przez Twoją stronę internetową, bez prowizji i pośredników, co dla Ciebie jest najkorzystniejsze. Google Ads jest prostym i skutecznym rozwiązaniem dla zareklamowania Twojego obiektu, ponieważ niemal każdy korzystając z Internetu, używa wyszukiwarki Google.

Kampanie są oparte o pewne frazy wpisywane przez użytkowników. Np. jeśli Twój obiekt znajduje się w miejscowości Dąbki nad polskim morzem, reklama może zostać wyświetlona wtedy, gdy turysta wpisze hasło „noclegi Dąbki” lub „domki Dąbki”, albo „wczasy nad morzem”.

Atutem reklamy w Google jest przede wszystkim to, że płacimy za nią tylko wtedy, gdy jest ona skuteczna, co oznacza, że płacimy za ilość kliknięć. Niestety, nie ma jednolitej i ustalonej ceny za kliknięcie, kwoty te zmieniają się na zasadzie licytacji za pewne frazy. Wielcy gracze, tacy jak Booking, Travelist, czy Airbnb bardzo dużo pieniędzy poświęcają na reklamę w Google, aby kierować cały ruch turystów na ich strony. Dzięki temu, ogólne frazy, jak „noclegi nad morzem” lub nawet „noclegi Darłówko” mogą dużo kosztować.

Wobec tego ważne jest, aby wiedzieć jak zarządzać profesjonalną kampanią w Google Ads, ponieważ ciężko jest walczyć z Goliatem. Można wiele pieniędzy marnować na zbyt ogólne frazy, które nie pomogą w zwiększeniu obłożenia.

Jak zacząć taką kampanię w Google Ads?

1. Zidentyfikuj cel Twojej kampanii

Co chcesz osiągnąć rozpoczynając taką kampanię w Google? Więcej ruchu na Twojej stronie? Zwiększenie obłożenia poza sezonem? Rezerwacje na oferty specjalne, takie jak Wielkanoc albo Boże Ciało?

Ustalając cele, od początku niezwykle ważne jest, aby zoptymalizować budżet reklamowy.

2. Zidentyfikuj grupę docelową/grupy docelowe

Jest to kolejny i bardzo ważny krok, aby zoptymalizować budżet, ponieważ wybierając grupę docelową można zmniejszyć kosztów, celując reklamę bezpośrednio do tych ludzi, którzy będą zainteresowani Twoją ofertą.

3. Skomponuj teksty reklam

Przy rozpoczęciu kampanii w Google Ads należy stworzyć teksty reklam, które wyświetlają się w wyszukiwarce Google. Opisy są ograniczone łącznie do około 200 znaków. W tym miejscu należy podkreślić dokładnie jakie atuty ma Twój obiekt. Blisko morza? Basen? Luksusowe pokoje? Pyszne jedzenie? Trzeba przekazać tę informację jak najprościej i jak najszybciej do potencjalnych klientów korzystających z wyszukiwarki Google.

4. Spersonalizuj reklamy dla danych grup

Jeśli masz ofertę specjalną dla rodzin albo osób starszych, najlepiej dostosować reklamę do tej grupy i przekierować ją do danej podstrony, gdzie od razu widzą spersonalizowaną dla nich ofertę.

5. Konwertuj kliki na sprzedaż

Płacisz za każde kliknięcie w reklamę, bez względu na to, czy cel zostanie osiągnięty i klient pozostanie na stronie, czy nie. Ze względu na to, trzeba upewnić, że Twoja oferta trafi do odpowiedniego klienta i gdy wchodzi on na stronę musi zobaczyć atrakcyjne zdjęcia i taką prezentację, która mu się spodoba. W ten sposób można zoptymalizować budżet, nie marnując go na kliki, które nie przyniosą zamierzonego skutku.

Google ma potencjał wyświetlania Twojej reklamy milionom ludzi, wystarczy jednak, jeśli reklama trafi do takiej liczby osób, które Twój obiekt pomieści w jednym sezonie

 

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

  • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
  • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
  • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
  • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram