Logowanie
+48 530 323 636

Śniadania - zainspiruj się i zachwyć Gości

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Wszyscy skupiamy się na pierwszym wrażeniu, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Mamy zaledwie 11 sekund na zbudowanie właściwego wizerunku naszej osoby w głowie odbiorcy. Pierwsze wrażenie to 1% zaangażowania odbiorcy, które daje 99% efektu. Mężczyźni, którzy posiadają wyższe wykształcenie są przez kobiety postrzegani jako wyżsi, niż są w rzeczywistości. Osoby o atrakcyjniejszym wyglądzie są również łagodniej osądzane przez ławę przysięgłych.

Uśmiechnięci pracownicy, nieskazitelna czystość w pokojach, przyjemny zapach w obiekcie. To właśnie w ten sposób dbasz o pierwsze wrażenie Twojego gościa w obiekcie noclegowym.

A CO TWORZY “OSTATNIE WRAŻENIE”?

Śniadanie! Jest to ostatnie doświadczenie w obiekcie tuż przed wymeldowaniem. Co ważniejsze, to właśnie to “ostatnie wrażenie” gość zabiera w podróż do domu. Szynka i ser w plastikowym pojemniku już nikogo nie zachwyca. Wiem, że w dobie pandemii serwowanie śniadań jest znacznie utrudnione, aczkolwiek przedstawię kilka przykładów, jak urozmaicić posiłek, bez względu na okoliczności.

WAŻNE: Śniadanie to nie miejsce na naukę! Powinno być ono doświadczeniem samym w sobie, równie istotnym jak SPA, czy animacje dla najmłodszych.

Zaczynając karierę zawodową, miałam okazję pracować również w obiektach noclegowych. Tak, drodzy Gestorzy - znam Waszą pracę od podszewki :). Mało tego, byłam również “śniadaniówką”! Co zaobserwowałam? To, że “śniadaniówką” mógł być każdy: pani z recepcji, sprzątaczka, praktykantka, stażysta, kelnerka, barman…. Każdy. Przecież chodzi tylko o dolanie herbaty, prawda? Nie! Śniadanie to złożony proces, począwszy od sposobu przywitania się z Gościem, poinformowania o menu, formy podania, posprzątania, jak i również pożegnania się z Gościem. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej obiektów serwuje wyśmienite śniadania, a poranna zmiana nie jest poligonem doświadczalnym dla niedoświadczonych pracowników.

JAK PODAWAĆ ŚNIADANIA ABY GOŚĆ PO NIE WRACAŁ?

Wyróżnij się i dbaj o jakościowe produkty. Odnalazłam ciekawe przykłady wśród naszych Klientów prowadzących obiekty noclegowe, które posłużą jako inspiracja. Zaczynam od nadmorskich obiektów. W kolejnych tygodniach przedstawię górskie inspiracje.

Domki i Pokoje Jelonek Władysławowo

Właściciele dbają nie tylko o świeżość i jakość produktów, ale i o atrakcyjną formę podania. Zastosowali bardzo prosty i skuteczny sposób - drewniana taca i kolorowe produkty.

"Długo zastanawialiśmy się czym można by było zaskoczyć naszych gości. Mamy nadzieję, że lubicie leniwe poranki dlatego też wprowadziliśmy śniadanie podawane na tacy do domku czy też pokoju 🙂 Jest to miłe rozpoczęcie dnia. Świeże pachnące pieczywo, wędliny czy też warzywa. Staramy się urozmaicać nasze śniadania, które są przygotowane na świeżo na miejscu tuż przed podaniem :-)"


Fotografia: InteriorPhoto Łukasz Kucharski


Fotografia: InteriorPhoto Łukasz Kucharski

Z pewnością taki widok o poranku, to świetny początek dnia.

WAŻNE: Nie zapominajmy też o niezwykle istotnej rzeczy: media społecznościowe. Turyści bardzo chętnie dzielą się zdjęciami z podróży, a zwłaszcza tymi, które obrazują tematy kulinarne.

Willa Kaszubska Jastrzębia Góra

Tradycja z pokolenia na pokolenie w połączeniu z wyśmienitym smakiem jest gwarancją sukcesu. Efekt? Goście wracają i polecają Willę Kaszubską swoim znajomym. Jak mówi Pani Aleksandra Krukowska, właściciel obiektu, to właśnie powroty turystów stanowią najlepszą motywację do działania.

“U mnie śniadania to tradycja. Już od 30-tu lat, początkowo przy pomocy mamy, serwuję codziennie rano naszym miłym Gościom śniadania, które są urozmaicone, obfite i zawsze świeże. Cały czas staram się wzbogacać moją ofertę w nowe sałatki, pasty, twarożki, ciasta oraz sposób podania i nawet dekoracji. Ma być zawsze pysznie, ładnie i zdrowo. Lubię kiedy moi Goście są najedzeni i zadowoleni, a najbardziej się cieszę, kiedy za rok znowu do mnie wracają :).”


Źródło: https://www.willakaszubska.pl/


Źródło: https://www.willakaszubska.pl/

Domki Laura Jastrzębia Góra

Kosze wiklinowe, szkło, świeże produkty i kompozycja, od której ciężko oderwać wzrok. Właśnie tego możesz się spodziewać odwiedzając Domki Laura. Właściciele zadbali o najdrobniejsze szczegóły.

WAŻNE: Dla wielu osób sposób podawania napoi jest problematyczny, a w tym przypadku urocze szklane buteleczki z mlekiem, czy sokami wpasowują się idealnie w całość kompozycji.


Źródło: Facebook Domki Laura


Źródło: Facebook Domki Laura

A CO JEŚLI MUSISZ SERWOWAĆ W “PLASTIKU”?

Dieta pudełkowa ma plusy i minusy, lecz tutaj szczególnie musisz zadbać aspekty wizualne. To, że śniadanie jest w pudełku, nie oznacza, że ma jedynie zaspokoić głód.

Cymes Catering pokazuje, że posiłek w “plastiku” może być nie tylko pyszny, ale i cieszący oko.


Źródło: Facebook Catering Cymes

BRAK POMYSŁÓW? NIE WIESZ CO SERWOWAĆ? ZERKNIJ NA LISTĘ INSPIRACJI! MIKSUJ I EKSPERYMENTUJ.

Napoje: dobrej jakości kawa i herbata (czarna, ziołowa, owocowa), mleko, soki (najlepiej świeżo wyciskane), koktajle owocowo-warzywne “detoks”, prosecco z truskawkami, mimosa…? Psst! 😉

Jedzenie: pieczywo, jajecznica, omlet, jajka sadzone, naleśniki, owsianka, jajka po benedyktyńsku, wędliny, sery, warzywa, twarożek, jogurty (z muesli i owocami), tosty z awokado, tosty francuskie, jakościowe kiełbaski i parówki na ciepło, pasty rybne i jajeczne, pancakes z owocami, wrapy z hummusem i warzywami, drożdżówki z rabarbarem, gofry, chlebek bananowy...

CO DOCENIĄ TURYŚCI?

  • świeżość i jakość produktów,
  • sposób podania (kosze wiklinowe, tace, słoiczki),
  • różnorodność menu,
  • NIESPODZIANKI!

Czym zaskoczyć? Dołącz raz w tygodniu odręczną notatkę z życzeniami: “Miłego dnia!” lub z ulubionym cytatem: “Wystarczy spojrzeć w niebo, aby dostrzec piękno świata.”

Dorzuć ludzika z truskawek dla dzieci, albo smakołyk dla psiaka.

Bądź kreatywny. Zastanów się, co mogłoby wywołać uśmiech na Twojej twarzy i zrób dokładnie to samo dla swoich Gości.

Jeśli serwujesz śniadania i chcesz się nimi pochwalić - napisz do nas! Z przyjemnością udostępnimy je na naszych social mediach.

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

  • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
  • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
  • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
  • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram