Logowanie
+48 530 323 636

Umiesz liczyć? Licz na siebie! Ten sposób myślenia nie zawsze się opłaca.

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Oddać firmowy marketing zewnętrznej firmie, czy nie? Z tym problemem borykasz się nie tylko Ty. Promowanie marki, dbanie o wizerunek obiektu, a przede wszystkim o sprzedaż, to bardzo czasochłonne i kosztowne zajęcie. Masz do wyboru pięć dróg:

  • nie robisz tego prawie wcale,
  • bierzesz wszystko na swoje barki,
  • zatrudniasz “człowieka-orkiestrę”, który jest grafikiem, sprzedawcą, recepcjonistą i webmasterem w jednym,
  • zatrudniasz sztab ludzi tworząc dział marketingu, co wiąże się z dużymi kosztami,
  • decydujesz się na outsourcing marketingu, czyli zlecasz działania wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej.

Część z Was zatrudnia Marketing Managera. Jakie funkcje pełni i za co odpowiada? No właśnie. Content director? Grafik? Sprzedawca? Specjalista ds. mediów społecznościowych? Fotograf? Ciężko połączyć te wszystkie funkcje w jednej osobie.

null

Marketing to jedna z najważniejszych spraw w firmie - kluczowa i konieczna do jej szybkiego rozwoju. To droga do wzrostu liczby klientów i zamówień, a co za tym idzie, zysków. Pewnie dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na branie tych obowiązków na siebie. To błąd. Masz przecież inne, ważniejsze zadania do wykonania.

Kolejnym poważnym błędem jest powierzenie tych obowiązków osobie, która “trochę zna się na Photoshopie”, albo “potrafi zrobić wizytówkę”.

Kończy to się tym, że marketing schodzi na boczny plan. Zazwyczaj jest prowadzony niekonsekwentnie, niedbale i nieestetycznie, co nie daje żadnych rezultatów, albo rezultaty odwrotne od zamierzonych. Pewnie dlatego tak często właściciele małych obiektów noclegowych rezygnują z działań marketingowych, ponieważ nie przynoszą one wymiernego efektu. A co się stanie, jeśli oddelegujesz te działania wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej? Może się okazać, że takie rozwiązanie będzie dla Ciebie nawet tańsze niż dotychczas, ale przede wszystkim zajmą się nim profesjonaliści. Jakie są inne zalety takiego rozwiązania?

null

MNIEJSZE KOSZTY

Wybierając firmę zewnętrzną otrzymujesz fakturę VAT, którą “wrzucisz w koszty”. Natomiast zatrudniając pracownika etatowego zapewniasz mu umowę o pracę, która wiąże się z znacznie większymi kosztami. Uzależnienie działań marketingowych od jednej osoby może niestety skończyć się źle, w przypadku chociażby zmiany miejsca zamieszkania pracownika. Dodatkowo dochodzą: płatne urlopy, zwolnienia, urlop macierzyński...

WAŻNE: Przygotowywanie materiałów reklamowych wymaga odpowiednich narzędzi. Sprzęt, legalne oprogramowanie, narzędzia analityczne. Wydatki sięgają wielu tysięcy złotych. Do tego dochodzą szkolenia pracowników. Muszą być na bieżąco. Pomyśl, czy nie masz w tej chwili ważniejszych wydatków?

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Czas. Ty jako przedsiębiorca masz go bardzo mało. Planowanie strategii, umawianie sesji fotograficznych, wrzucanie postów na Facebooka, odpisywanie na maile… Próbujesz dopilnować wszystkiego, co wiąże się z dużym stresem. A mimo wszystko i tak okazuje się, że Google Analytics nie jest poprawnie podłączony na stronie www, a na opinie na Mapie Google nikt nie odpisał od roku. Agencja marketingowa monitoruje wszystko na bieżąco, więc Ty możesz spokojnie wybrać się na spacer, zamiast spędzać kolejny wieczór, albo niedzielę na wymyślaniu Facebookowego kontentu.

DOŚWIADCZENIE

Dobra agencja reklamowa to doświadczony zespół specjalistów o różnym zakresie umiejętności. Graficy, analitycy, blogerzy, copywriterzy, programiści, kierownicy projektów. Każdy z nich specjalizuje się daną dziedziną marketingu. “Co dwie głowy, to nie jedna”, stąd też najlepsze efekty przynoszą burze mózgów całego zespołu.

ELASTYCZNOŚĆ

Twój budżet marketingowy powinien się zmieniać w zależności od sezonu. W pewnych okresach roku dbamy tylko o wizerunek obiektu, a w innych prowadzimy agresywne kampanie nakierowane na sprzedaż. Korzystając z usług agencji, optymalizujesz swój budżet w zależności od potrzeb. Wiązanie się z pracownikiem na dłuższy okres czasu nie daje takiego pola do manewru.

WAŻNE: Jeśli dopiero zaczynasz i nie masz jeszcze wystarczającej liczby klientów, to jak najbardziej wykorzystaj czas na prowadzenie swoich działań reklamowych. Pozwoli to Tobie również w przyszłości zweryfikować pracę innych.

CZY KORZYSTANIE Z FIRMY ZEWNĘTRZNEJ TO KONIECZNOŚĆ?

Nie. Absolutnie nie. Nie jest koniecznością również jechać na drogie, zagraniczne wczasy, skoro można powiesić hamak za domem. Posiadanie auta również nie jest koniecznością, skoro jeżdżą tramwaje. Wszystko zależy od tego co jest naszym celem i jakich wyników oczekujemy.

Nawet napisanie i opublikowanie tego artykułu, który czytasz wymaga zaangażowania 4 osób. Ja go piszę, szef weryfikuje, grafik dba o stronę wizualną, a kolejna osoba promuje go w mediach społecznościowych. Z pozoru proste, nieskomplikowane zadanie. Pomyśl teraz jakiego zaangażowania wymaga planowanie długofalowej strategii marketingowej.

Pamiętaj, że posiadanie Specjalisty ds. Marketingu i niekorzystanie z kompleksowych usług agencji marketingowej może być również dobrym rozwiązaniem, przynoszącym wymierne korzyści. Istotne jednak jest zatrudnienie dobrego marketingowca. Tylko i wyłącznie.

Jeśli masz problem z określeniem potrzeb marketingowych swojego obiektu i ich realizacją lub potrzebujesz kompleksowej analizy marketingowej, to koniecznie skontaktuj się z nami i dowiedz się, co powinieneś zrobić, aby Twój biznes działał zdecydowanie lepiej. Naszych klientów wspieramy kreatywnymi pomysłami oraz wieloletnim doświadczeniem, a także przedstawiamy przemyślany i skuteczny plan rozwoju.

Analiza i doradztwo

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

  • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
  • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
  • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
  • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram