Logowanie
+48 530 323 636

Nigdy nie klikaj “PROMUJ POST” lub “PROMUJ STRONĘ” na Facebooku!

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Zastanawiasz się pewnie dlaczego masz nie promować postów na Facebooku? Przecież wydaje się to takie proste. Facebook obiecuje Tobie, że za jedyne 100 zł Twój post zobaczy kilkanaście tysięcy ludzi! Mechanizm jest prosty.

Widzisz informację pod postem, zachęcającą do paru kliknięć. Klikasz niebieski przycisk i czekasz na efekty. Pojawiają się pierwsze polubienia i komentarze. Co w tym złego? Kliknięcie tego przycisku jest niemal równoznaczne z wyrzuceniem paru banknotów przez okno.

Funkcja PROMUJ POST jest dla osób, które nie mają czasu, budżetu, umiejętności, ani chęci na profesjonalne reklamy na Facebooku.

Promowanie postów w ten sposób jest nie tylko bardzo mało efektywne, ale też znacznie ogranicza dostępne opcje, które Facebook nam oferuje. Nie możesz dowolnie edytować umiejscowień, wybrać wszystkich celów kampanii, czy korzystać z grup niestandardowych odbiorców.

Zgodzę się, że tekst wyświetlany pod postem, który komunikuje nam możliwość zwiększenia liczby polubień, jest bardzo atrakcyjny. Zachęcający jest również fakt, że proces tworzenia takiej reklamy jest niezwykle łatwy. Zdecydowanie za łatwy.

PO CO WIĘC FACEBOOK OFERUJE NIESKUTECZNE ROZWIĄZANIA?

Dla pieniędzy! Już w 2016 roku, w pierwszym kwartale Facebook zarobił 5 miliardów dolarów. Na czym? Głównie na płatnych reklamach, stąd te kuszące przyciski PROMUJ POST.

WAŻNE: Reklama na Facebooku to niezwykle skuteczne narzędzie, tylko trzeba pamiętać, że nie osiągniemy pożądanych efektów za pomocą półśrodków.

JAK SKUTECZNIE REKLAMOWAĆ OBIEKT NOCLEGOWY NA FACEBOOKU?

1. Zacznij przede wszystkim od identyfikacji wizualnej! O tym jak szybko wdrożyć spójną szatę graficzną przeczytasz TUTAJ

2. Zacznij używać Menadżera Reklam (obowiązkowo!). Jest to darmowe narzędzie Facebooka, która pozwala zaplanować i wdrożyć skuteczne kampanie reklamowe, generujące sprzedaż.3. Używaj Pixela Facebooka. „Piksel” to fragment kodu, który powinieneś umieścić na swojej stronie internetowej, aby połączyć ją ze stroną na Facebooku. Poprawna integracja umożliwia automatyczną wymianę danych, zebranych od odwiedzających obie platformy. Bez tego remarketing na Facebooku nie będzie mógł funkcjonować.

4. Trafnie targetuj określoną grupę odbiorców. Sukces remarketingu polega na kierowaniu reklam do określonych osób spośród ogółu Twoich odbiorców.

Korzystając z Menadżera Reklam (nie z przycisku PROMUJ POST) uzyskasz możliwości targetowania behawioralnego i demograficznego. Twoją grupą odbiorców może być np. grupa klientów korzystająca tylko z telefonów iPhone, często podróżująca za granicę, posiadająca dzieci w wieku szkolnym... Dodatkowo kontrolujesz, gdzie reklama jest wyświetlana. Pamiętaj, że na każdym urządzeniu Twoja reklama wygląda inaczej, co ma ogromny wpływ na liczbę konwersji.

ZASTANÓW SIĘ CZY ZALEŻY TOBIE NA LAJKACH, CZY NA SPRZEDAŻY

Kliknięcie PROMUJ POST powoduje wzrost interakcji, jak np. polubienia. Tobie jednak chodzi o sprzedaż, prawda? Istnieje wiele opcji naliczania płatności, w tym dedykowane dla konkretnych celów (wyświetlenia, kliknięcia linku, konwersje). Dla każdej z nich Facebook określił algorytm decydujący o wyświetleniu reklamy. Kupuj reklamy, które zachęcają do kliknięcia linku.

DALEJ NIE JESTEŚ PRZEKONANY DO MENADŻERA REKLAM? ZOBACZ, CO JESZCZE TRACISZ!

  • Brak możliwości zawężania i wykluczania odbiorców reklamy.
  • Nie opublikujesz dark postu (post wyświetlany w strumieniu wiadomości dla wybranej grupy odbiorców, ale nie znajdujący się na fanpage).
  • Nie zrobisz reklamy karuzelowej.
  • Nie zaplanujesz niestandardowych godzin i dni wyświetleń.
  • Nie zweryfikujesz wielu błędów, które mają wpływ na skuteczność reklamy.

WAŻNE: Jeśli proporcja tekstu do obrazu jest zbyt duża, reklama może nie docierać do wszystkich odbiorców. Zawsze sprawdzaj proporcje za pomocą TEXT OVERLAY

JAK POWINNA WYGLĄDAĆ REKLAMA NA FB?

Liczy się wszystko: proporcja tekstu, kolorystyka, konkretny przekaz, atrakcyjny kontent.
Zobacz przykłady naszych reklam poniżej:


Podsumowując: klikając PROMUJ POST otrzymujesz aktywność pod postem, co stwarza pozory dobrze wydanych pieniędzy. To błąd. Skup się na konwersjach. Zawsze. Nie tylko jeśli mówimy o mediach społecznościowych, ale i o portalach turystycznych. Jedynie monitorowanie efektów Twoich działań da Tobie odpowiedź, które z narzędzi jest skuteczne.
Odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz jedynie zabawiać ludzi na FB, czy może faktycznie sprzedawać? Nie spodziewaj się, że reklama zdziała cuda, jeżeli proponujesz klientowi to samo, co wszyscy. Dopracuj ofertę, zanim włączysz reklamy. Wątpliwości? Skontaktuj się z naszym Działem Kreatywnym, a odpowiemy na Twoje pytania.

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

  • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
  • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
  • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
  • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram