Logowanie
+48 530 323 636

Reklama obiektu noclegowego w internecie

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Poznaj podstawowe elementy marketingu obiektu noclegowego w Internecie. Nieważne, czy masz ośrodek z domkami, pokoje gościnne, apartamenty, czy willę. Poniższe elementy „marketingowej układanki” będą dla Ciebie pomocne.

Podstawy reklamy w internecie dla wszystkich obiektów są takie same. Są to wizytówka na mapie Google, profesjonalne zdjęcia obiektu, nowoczesna strona internetowa, social media (np. Facebook), odpowiedni opis z wyposażeniem obiektu i atrakcyjnymi cenami, wpisy na portalach noclegowych, pozycja w wyszukiwarce Google.

Jak reklamować obiekt noclegowy?

Mapa Google

Wizytówka na mapie Google jest jednym z kluczowych elementów marketingu każdego obiektu noclegowego.

Turyści korzystają z niej na wiele sposobów:

 • sprawdzają wiarygodność obiektu,
 • czytają opinie gości,
 • sprawdzają ocenę noclegu,
 • szukają danych teleadresowych (adres, telefon, strona www)
 • oglądają zdjęcia,
 • sprawdzają położenie na mapie i trasę dojazdową.

Profesjonalne zdjęcia obiektu noclegowego

Zdjęcia obiektu noclegowego są najważniejszym elementem oddziałującym na potencjalnego gościa.

Nie od dziś wiadomo, jak działa na człowieka obraz czy też film. Lepiej dociera do ludzi reklama z telewizji, czy internetu, niż z np. radia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – wolą najpierw zobaczyć coś, zanim to kupią. Turyści nie pojadą do ośrodka, który nie ma zdjęć, bo będą zastanawiać się, czy on naprawdę istnieje. Zdjęcia obiektu noclegowego muszą być jak najlepszej jakości i pokazywać wszelkie jego atuty, powinny przekonać Turystę do tego, że Twój obiekt jest lepszy od konkurencyjnego. Jeśli grupą docelową Twojego obiektu są rodziny z dziećmi – pokaż swój plac zabaw, basen, salę zabaw. Przekonaj rodziców lub ich dzieci przeglądające z nimi oferty do tego, aby chcieli przyjechać właśnie do Twojego obiektu noclegowego. Posiadasz ośrodek przyjazny dla osób podróżujących ze zwierzętami – pokaż na zdjęciach, jak bawią się psy! Są to małe, ale istotne elementy mające wpływ na decyzje Turystów. Dodatkowo warto pomyśleć o zdjęciach z lotu ptaka, które pokazują lokalizację i okolicę obiektu.

Oferta: Sesje zdjęciowe

Poniżej przedstawiamy zdjęcia wybranej grupy docelowej:

Rodzina z dziećmi

Nowoczesna strona internetowa

Strona internetowa jest osobistą wizytówką właścicieli i obiektu.

Ważną kwestią jest również strona internetowa, ale – co warto podkreślić – musi być ona responsywna, ponieważ według naszych danych około 70% turystów szuka noclegów korzystając ze swoich smartfonów lub tabletów, a tylko 30% z nich używa do tego komputera lub laptopa. Na naszej stronie obowiązkowo turysta powinien znaleźć takie rzeczy jak: opis obiektu (opis atrakcji w obiekcie, położenie), opis pokoju, domku lub apartamentu, cennik (ceny noclegów, cennik usług dodatkowych), galeria (zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz obiektu), kontakt (adres, telefon, email lub formularz kontaktowy). Pozostałe działy, np. atrakcje okolicy lub księgę z opiniami gości dodajemy według potrzeb.

Oferta: Strony internetowe

Przykładowe strony internetowe:

Social media

Facebook to dziś jedna z dróg dobrego marketingu.

Z Facebook’a w dzisiejszych czasach korzysta wielu Twoich potencjalnych gości. Tam też powinieneś zareklamować swój obiekt noclegowy. A jeśli się zdecydujesz, to jak to zrobić? Wystarczy założyć fanpage obiektu noclegowego. Jest to temat na osobny artykuł, który pojawi się na na naszym blogu.

Jeśli posiadasz już fanpage swojego obiektu na Facebooku

Sprawdź, co tam publikujesz. Czy ostatni post nie został opublikowany kilka miesięcy temu? Czy prezentujesz pozytywne treści? (lepiej pokazać spokojne morze i słoneczną plażę, niż sztorm i burzowe chmury). Możesz w ten sposób zyskać klientów lub ich stracić…

Jeśli chcesz stworzyć fanpage swojego obiektu noclegowego na Facebooku

To świetnie! Nie jest za późno.

Co zyskasz posiadając fanpage swojego obiektu noclegowego?

 • kontakt ze stałymi gośćmi,
 • wiarygodność,
 • dostęp do nowych potencjalnych gości,
 • możliwość promocji ofert specjalnych i last minute,
 • możliwość pokazywania aktualnych wydarzeń w Twoim obiekcie.

Przykładowe fanpage obiektów noclegowych:

Wpisy na portalach noclegowych – odpowiedni opis, wyposażenie obiektu, ceny

Zadbaj o to, co widzą Twoi potencjalni goście.

Wielu właścicieli obiektów noclegowych nie aktualizuje swoich ofert w Internecie. Zrozumiałe jest, że zapewne muszą dbać o wiele swoich prezentacji na różnych portalach, ale warto pozostawić tylko wybrane, dobrze działające i aktualizować tam swoje oferty. Trzeba pamiętać, że np. nieaktualizowany cennik z 2014 roku lub nieaktualne zdjęcia pokoi, które wyremontowane zostały wiele miesięcy temu, mogą zniechęcić turystę do dalszego zapoznawania się z atutami Twojego obiektu. Osoby wybierające się na wakacje zazwyczaj mają określony budżet i jeżeli nie znajdą na prezentacji lub stronie aktualnego, szczegółowego cennika, często nie decydują się na pozyskiwanie tych informacji od właściciela w kontakcie e-mailowym lub telefonicznym i rezygnują z pobytu w danym obiekcie. W przypadku numeru telefonu i adresu email należy sprawdzać, czy są one prawidłowe i aktualne. Warto nawet zachować się jak turysta i co jakiś czas wysyłać do siebie zapytania za pośrednictwem formularzy kontaktowych na stronie oraz we wpisach, aby sprawdzić, czy to narzędzie działa prawidłowo, tzn. dostarcza wiadomości na naszą skrzynkę, a jeśli tak, to po jakim czasie. Skończył się remont w obiekcie, zmieniła się cena, właśnie ukończyłeś budowę nowego basenu lub masz nowe oferty specjalne na święta? Pamiętaj o aktualizacji wpisów na portalach, to przez nie może trafiać do Ciebie najwięcej turystów!

Co powinien zawierać wpis:

 • typ obiektu (czy jest to pokój, domek, apartament itp.),
 • lokalizację/adres (w jakiej miejscowości znajduje się Wasz obiekt),
 • dane kontaktowe email i telefon,
 • zdjęcia jak najlepszej jakości, najlepiej wykonane przez profesjonalistę
 • film reklamowy, jeśli taki posiadasz
 • opis ośrodka oraz poszczególnych miejsc noclegowych,
 • przejrzysty cennik.

 

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

 • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
 • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
 • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
 • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram