Logowanie
+48 530 323 636

To nie o "lajki" chodzi! Część 1.

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Z mediami społecznościowymi jest tak: albo kochasz, albo nienawidzisz. Wiele osób ma do nich bardzo negatywne nastawienie, ale pamiętaj, że umiejętnie wykorzystywane, stanowią świetne narzędzie nie tylko do budowania relacji z klientem, ale i do wzrostu sprzedaży. Zwłaszcza teraz - w dobie kryzysu - pomogą Tobie zadbać o wizerunek obiektu noclegowego, bez zbędnych kosztów.

Chcesz być wszędzie widoczny? Na początek skup się na jednym lub dwóch rodzajach social mediów. Wybór platformy jest zależny od Twojej grupy docelowej oraz rodzaju treści, jakich oczekują Twoi odbiorcy. Nasza rada: zacznij od Facebooka!

1. KROK PIERWSZY: ZAŁÓŻ PROFIL BIZNESOWY LUB UPORZĄDKUJ TEN, KTÓRY JUŻ POSIADASZ.

Nie mówimy tutaj o Twoim osobistym profilu na FB, tylko o biznesowym fanpage’u Twojego obiektu. Czym one się różnią i dlaczego jest to istotne? Profil na Facebooku to po prostu konto osobiste (np. Joanny Kowalskiej), gdzie możesz dodawać informacje związane z Twoim życiem prywatnym, pracą, zainteresowaniami lub wykorzystywać je do komunikacji z przyjaciółmi. Limit znajomych: 5000. Strona na Facebooku natomiast reprezentuje firmę lub organizację. Nie pozyskujemy znajomych, a fanów (lub obserwatorów). Nie obowiązuje tutaj ich limit, jak w przypadku konta osobistego. Profil biznesowy oferuje również to, co nas interesuje najbardziej: statystyki, dane i możliwość tworzenia reklam. Pamiętaj, że zgodnie z regulaminem Facebooka zabronione jest wykorzystywanie osobistej osi czasu (profilu prywatnego) do celów komercyjnych.

WAŻNE: Konto firmowe na Facebooku nie jest odseparowanym kontem Twojego obiektu noclegowego. Do zalogowania się na nie lub utworzenia go potrzebujesz konta prywatnego.

2. KONTENT - JAK ZACZĄĆ?

„Nauczyłam się, że ludzie zapomną co powiedziałaś, zapomną, co zrobiłaś, ale nigdy nie zapomną tego, jakie uczucia w nich wywołałaś.”. – Maya Angelou

Emocje. Właśnie na nich powinniśmy się skupić. Twoje posty nie powinny mieć charakteru komercyjnego. Używamy Facebooka do celów prywatnych i takich treści poszukujemy. 

Wypoczynek nad Bałtykiem, czy w górach powinien kojarzyć się pozytywnie i takie emocje dostarcz obserwatorom. Publikuj cytaty, zdjęcia, lokalne atrakcje, bazę gastronomiczną, organizuj konkursy.

Przy zakładaniu/porządkowaniu strony biznesowej na Facebooku pamiętaj o: 

  • prawidłowych danych adresowych oraz kontaktowych, 
  • poprawnym adresie strony internetowej Twojego obiektu, 
  • właściwej kategorii profilu firmy - częstym błędem jest wprowadzenie kategorii: Biuro podróży lub Hotel dla pokoi czy domków,
  • umieszczeniu logo jako zdjęcia profilowego, 
  • atrakcyjnym zdjęciu/video w tle; UWAGA: sprawdź układ zdjęcia na urządzeniach mobilnych, ponieważ jest ono wyświetlane w mniejszym obszarze (boki mogą być ucięte).

3. “GRAFIK POTRZEBNY OD ZARAZ!”

Niekoniecznie. 

Oczywiście powinieneś zadbać o spójny przekaz w postach, obrazując logo obiektu, atrakcyjną szatę graficzną, angażujący kontent, odpowiedni rozmiar plików… Czy jesteś w stanie zadbać o to sam? Nic nie zastąpi pracy profesjonalistów, to pewne. Spróbuj jednak swoich sił, jeśli w dobie kryzysu wolisz zoptymalizować budżet reklamowy.

Najprostszym rozwiązaniem jest www.canva.com. Darmowe narzędzie umożliwiające tworzenie grafik. Jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Posiada w swojej bazie setki szablonów oraz zdjęć, które możesz wykorzystać bezpłatnie. Wystarczy założyć konto lub zalogować się za pomocą Facebooka. Potrzebujesz więcej zdjęć? Wejdź na www.pixabay.com i znajdź to czego szukasz. Strona oferuje szeroką bazę zdjęć do wykorzystania bezpłatnie w celach komercyjnych.

#TRUDNEPYTANIA #ODPOWIADAMY
Jak często postować na Facebooku?  

Nasza odpowiedź: 3-4 razy w tygodniu. Nie zapominaj o stories, czyli relacjach, które również możesz dodawać. Pisaliśmy o nich na naszym FB. Zadbaj o różnorodny kontent i o posty zachęcające do interakcji. Najprostszym rozwiązaniem jest konkurs, pytanie o opinię lub prośba o dodanie w komentarzu zdjęcia pupila czy zachodu słońca - to działa! 

W naszym kolejnym artykule przedstawimy klucz do sukcesu: planowanie postów. Czy wiesz, że w 2h jesteś w stanie zaplanować kontent na cały miesiąc? Jak to robić? Poradnik krok po kroku już w środę! Pokażemy Wam kompletny plan na miesiąc maj (grafikę + treść postów), którego możecie użyć jako świetną inspirację do zastosowania na swoim profilu.

Skuteczne zarządzanie profilem Facebook, jak i kampaniami reklamowymi to zadanie wymagające szerokiej wiedzy, praktyki oraz znajomości trendów marketingowych. Jeśli potrzebujesz pomocy - pamiętaj, że zajmujemy się tym od lat. Chętnie zaplanujemy i wdrożymy efektywne narzędzia gwarantujące wzrost sprzedaży. Umów się z nami na bezpłatną analizę marketingową Twojego obiektu noclegowego.

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

  • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
  • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
  • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
  • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram