Logowanie
+48 530 323 636

Usprawnienia w czasie kryzysu

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Turystyka to niezwykle istotna gałąź gospodarki dająca zatrudnienie ponad 1 mln osób w Polsce! Stanowi to 7 proc. polskiego PKB. Obecna sytuacja spowodowała zdecydowane zachwianie rynku pracy i pojawiły się pytania: co dalej? Czy państwo powinno ogłosić wstrzymanie poboru składek na ZUS i podatków? Przedsiębiorcy oczekują pomocy w wypłacie wynagrodzeń dla pracowników oraz zrezygnowania z “trzynastki” dla emerytów.

Umiesz liczyć licz na siebie!

Szybkie decyzje, wdrażanie rozwiązań oraz jasny przekaz dla pracowników, że zmiany będą konieczne. Od tego zacznij: POINFORMUJ. Nie zakładaj z góry, że każdy zdaje sobie sprawę z możliwości redukcji pensji, czy stanowiska.

1. DECYZJE PRACOWNICZE

“Czy będą masowe zwolnienia?”, “Czy otrzymam pensję w terminie?”... Tak samo jak Ty boisz się o losy firmy, tak samo Twoi pracownicy czują niepokój i obawy o swoją przyszłość. Nie podejmuj pochopnych decyzji, ale nie prześpij momentu, w którym zacznie się wyraźne zagrożenie dla losów firmy. Od czego zacząć?

 • zarządź tryb pracy zdalnej (jeśli to możliwe),
 • wprowadź procedury zapewniające bezpieczeństwo pracowników i klientów, 
 • poinformuj o potencjalnych redukcjach, obniżkach pensji lub zmianach godzin pracy, 
 • znajdź alternatywę dla zwolnień, negocjuj stawki, 
 • pamiętaj, że wysłanie pracownika na urlop z powodu tymczasowego zamknięcia zakładu pracy jest niezgodne z prawem,
 • skorzystaj z pomocy państwa, 
 • skup się na Dziale Sprzedaży/Promocji; to ten sektor będzie odgrywał znaczącą rolę, kiedy sytuacja się ustabilizuje, 
 • będzie Ci potrzebna wykwalifikowana kadra, gdy tylko trudności miną - to nie będzie dobry czas na szukanie profesjonalnego szefa kuchni, menadżera czy doświadczonych recepcjonistów,
 • pamiętaj, że potrzebujesz sprawnego zespołu, jeśli chcesz utrzymać się na rynku.

WAŻNE: przeanalizuj działania, potrzeby oraz predyspozycje pracowników Działu Sprzedaży; czy radzą sobie w sytuacjach kryzysowych? Jeśli nie, dokonuj zmian. Nie muszą być to zmiany kadrowe, zacznij od zmiany systemu pracy i szkoleń wewnętrznych.

2. USPRAWNIJ DZIAŁ SPRZEDAŻY

Wbrew pozorom jest to idealny czas na usprawnienie sprzedaży. Nie ma klientów - jest więcej czasu na organizację pracy. Zapoznaj się ze skutecznymi technikami i przedstaw je swoim pracownikom lub sam zacznij skutecznie sprzedawać. Czas na realizację celów przyjdzie już niedługo!

 

SKUTECZNE TECHNIKI SPRZEDAŻY

 

 1. Zadzwoń w środę lub w czwartek. Dzień tygodnia ma duży wpływ na sukces transakcji. Analizy pokazują, że te dni to najlepszy czas na sprzedaż telefoniczną. 
 2. Bądź optymistą. Badania przeprowadzone przez dr. Seligmana udowadniają, że optymiści sprzedają od 20 do 40% lepiej niż pesymiści.
 3. Zapytaj klienta, dlaczego nie jest zainteresowany. Wciągnij go w rozmowę. Jeśli nie doprowadzisz do transakcji, zdobędziesz cenną wiedzę. 
 4. Nie poddawaj się po drugiej rozmowie. Według raportu Velocify, 93% leadów wymagało 6 prób, aby doprowadzić do udanego kontaktu.

WAŻNE: do potencjalnych klientów najlepiej dzwonić między 8.00 a 9.00 rano oraz między 16.00 a 18.00 po południu (według danych Lead Response Management)

#TRUDNEPYTANIA #ODPOWIADAMY

Czy powinienem czekać na pomoc państwa? 

Nasza odpowiedź: W pierwszej kolejności, licz na siebie! Państwo oferuje Tarczę Antykryzysową, ale pamiętaj, że większość zależy od Ciebie. Biorąc pod uwagę aktualną propozycję rządu, nie możesz liczyć na wystarczające dofinansowanie. 

W naszym kolejnym artykule szczegółowo omówimy na jaką pomoc od państwa może liczyć właściciel obiektu noclegowego. 

Zapraszamy w poniedziałek! To był ciężki tydzień, zadbajcie o chwilę odpoczynku.

Informacji na stronie nie należy traktować jak porad prawnych. Nie prowadzimy indywidualnych konsultacji prawnych. Stan na 20.03.2020

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

 • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
 • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
 • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
 • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram