Logowanie
+48 530 323 636

Z czego składa się mail, który sprzedaje?

W pełni obłożony obiekt noclegowy

Doba Billa Gatesa, Beyonce, moja i Twoja ma dokładnie tyle samo godzin - 24. To Ty decydujesz, jak je wykorzystasz.
Po naszym ostatnim LIVE na grupie Webski Marketing dla właścicieli obiektów noclegowych zaczęłam się zastanawiać, dlaczego sam komplikujesz sobie życie. Pracownicy, biurokracja, zwroty zaliczek, remonty… Brakuje Tobie czasu, prawda? Najgorsze jest to, że brakuje Tobie czasu na profesjonalną, a co najważniejsze SKUTECZNĄ obsługę klienta.

Idąc do restauracji oczekujemy miłego i uśmiechniętego kelnera, który sprawi, że kolacja pozostawi same miłe wspomnienia. Wyobraź więc sobie następującą sytuację: wchodzisz do restauracji, siadasz przy stoliku, prosisz o wodę niegazowaną, a kelner odpowiada: Nie ma wody. I pozostawia Cię samemu sobie. Często zapewne postępujesz właśnie tak samo, odpisując do swoich potencjalnych klientów: Nie ma wolnych miejsc. Kropka. Nie ma znaczenia to, czy obsługa klienta odbywa się w sposób mailowy, czy twarzą twarz. W obu przypadkach powinieneś zachować wysokie standardy komunikacji. Dlaczego? Od tego zależy Twoja sprzedaż teraz i w przyszłości.

“Jest tylko jeden szef. Klient. On może zwol­nić każ­de­go w fir­mie, od pre­ze­sa w dół – po pro­stu wy­da­jąc swoje pie­nią­dze gdzie in­dziej.” Sam Walton, założyciel i twórca potęgi sieci handlowej WalMart.

STWÓRZ IDEALNY SZABLON ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIE

Odpowiedzi na zapytania turystów zabierają dużo czasu, a dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie jesteś do tego przygotowany. Pewnie odpisujesz w pośpiechu, krótkimi zdaniami, udzielając tylko wybrakowanej odpowiedzi na zadane pytanie. Często - co gorsze - nie odpisujesz wcale, jeśli Twój obiekt jest już obłożony. To błąd.

DLACZEGO NALEŻY ODPOWIADAĆ NA KAŻDE ZAPYTANIE?

  • Budujesz relację z klientem.
  • Gromadzisz dane turystów, które możesz wykorzystać w remarketingu.
  • Zawsze jest szansa, że klient zmieni zdanie i przyjedzie w innym, dostępnym terminie.
  • Turysta odwiedzi Twój profil Facebook - wyślij mu link i zaproś do obserwowania profilu!
  • Jesteśmy wzrokowcami - dołącz zdjęcia obiektu lub miejscowości, a podświadomie Twoja marka będzie budzić pozytywne skojarzenia.

CO POWINIEN ZAWIERAĆ MAIL ZWROTNY DO KLIENTA?

Przede wszystkim spersonalizuj korespondencję, jeśli to tylko możliwe. Zwracanie się po imieniu (oczywiście w formie Pani Jadwigo, lub Panie Sebastianie) do klienta jest pierwszym krokiem do sukcesu. Zadbaj o dobry początek. To od tego zależy, czy turysta przeczyta mail do końca. Postaw na korzyści, które otrzyma odbiorca po zapoznaniu się z całością.

WAŻNE: Turyści chcą komunikować się z ludźmi, a nie z firmami. Przedstaw się na początku rozmowy telefonicznej lub wiadomości, a wpłynie to na wzrost zainteresowania Twoim przekazem.

Atrakcyjna oferta obiektu, krótkie informacje o miejscowości, wezwanie do działania, czyli Call To Action, profesjonalna stopka mailowa zawierająca logo obiektu, zachęcenie do polubienia profilu Facebook… to najważniejsze elementy skutecznego mailingu.

STWÓRZ SZABLON: KOPIUJ - WKLEJ!

To ułatwi Tobie życie. Zajmij się jedynie edycją początku wiadomości, resztę możesz wykorzystywać wielokrotnie. Stworzyliśmy dla Ciebie przykład profesjonalnej odpowiedzi. Poznaj Domki Akceptowe!


Pobierz wzór

Oczywiście - Domki Akceptowe nie istnieją, ale posłużyliśmy się nazwą naszej firmy aby uzmysłowić Wam, jak w prosty sposób możecie poprawić skuteczność swojego mailingu.

CO ZROBIĆ JEŚLI NIE MAM WOLNYCH MIEJSC?

Przede wszystkim ODPISZ! Przedstaw się, poinformuj, że niestety nie posiadasz wolnych miejsc, ale zaproś do polubienia profilu Facebook, ponieważ to właśnie tam będziesz informował o odwołanych rezerwacjach i promocjach. Zaproś również do skorzystania z ATRAKCYJNEJ oferty posezonowej. Dołącz przygotowany baner z ofertą wrześniową. Podziękuj za zainteresowanie Twoim obiektem.

Pamiętaj, aby wyróżnić swój obiekt i podkreślić jego atuty. 200 m do plaży? Pyszne śniadania? Biesiady rybne? A może bliskość rezerwatu?

Emocje są niezwykle ważne i w porównaniu do suchych komunikatów, zdecydowanie częściej wpływają na ostateczną opinię klienta o firmie lub decyzję o zakupie. Nie zadowalaj się pracą po najniższej linii oporu. Koncentrowanie się na niezbędnym minimum ogranicza rozwój Twojej firmy. Zawsze staraj się zrobić coś “ponad program” – sam się zaskoczysz, jak bardzo docenią to Twoi klienci.

Walczymy o Twój sukces  -  Jesteśmy mniejsi  -  Zależy nam bardziej!

Od ponad 20 lat zajmujemy się marketingiem turystycznym i promujemy obiekty noclegowe, gastronomiczne i atrakcje turystyczne w Polsce.   ROBIMY TYLKO TO! Pomożemy Ci:

  • uzyskać większe obłożenie w twoim obiekcie
  • szybciej rozwijać Twój biznes i osiągnąć sukces
  • zadbać o poprawny wizerunek Twojego obiektu i promocję w internecie
  • uwolnić Twój czas, pomagając Ci w obowiązkach marketingowych
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram